PSYjaźń i poMOC, jedna droga…

Kiedy dzieci z niepełnosprawnościami pomagają bezdomnym psom, a bezdomne psy pomagają dzieciom z niepełnosprawnościami to musi być coś niesamowitego…

Otwarte Ramiona – Fundacja Splotu Ramiennego oraz Fundacja Amstaff Azyl, pragną wspólnie zwrócić uwagę na to jak trudno jest w Polsce działać organizacjom pozarządowym. 

Większość Fundacji w Polsce utrzymuje się wyłącznie z darowizn, dotacji oraz 1%. W praktyce oznacza to nieustanną walkę o zainteresowanie darczyńców, o pozyskanie patronów i zdobycie jak największego rozgłosu. Wszystko po to, by dotrzeć do jak najliczniejszej grupy ludzi o wielkim sercu, którzy nie pozostają obojętni na zły los i cierpienie.

Każda Fundacja działa zgodnie ze swoimi celami statutowymi, które dokładnie określają profil jej działalności oraz to do kogo jest kierowana pomoc. Cele są bardzo różne, a fakt, że jest ich tak wiele świadczy o ilości problemów, z którym zmagamy się na co dzień.

Fot. Taida Tarabuła/Tacy Sami – Razem We Wspólnej Sprawie

Niestety ta różnorodność celów i potrzeb jest często źródłem konfliktów i złych emocji. Zamiast pomagać, angażujemy się w słowne potyczki, które przenoszone są do sieci i znajdują odzwierciedlenie choćby w komentarzach na popularnych portalach społecznościowych. 

Odwieczny spór rodzi kwestia komu lepiej pomagać, ludziom czy zwierzętom? 

Nasze Fundacje chcą pokazać, że nie można wartościować tego kto cierpi bardziej ani tego komu należy bardziej pomagać. Dziś dwie tak różne z pozoru fundacje, stają obok siebie aby razem, jednym głosem powiedzieć, że każde cierpienie jest równie ważne.

Nasze dzieci latami pracują na swoje szczęście. Długie miesiące mozolnej, często bolesnej rehabilitacji, niejednokrotnie poprzedzonej skomplikowanymi operacjami – to walka o szczęście i normalne życie. Psy tracą domy z banalnych i egoistycznych powodów przez co są skazane na długie lata za schroniskowymi kratami, jeśli mają odrobinę szczęścia – trafiają pod skrzydła Fundacji, gdzie wolontariusze o wielkich sercach starają się znaleźć dla nich kochający i bezpieczny dom.

Fot. Taida Tarabuła/Tacy Sami – Razem We Wspólnej Sprawie

Nasz projekt przełamuje stereotypy. Zapraszamy do niego te wyjątkowe, cudowne dzieci, które niejednokrotnie doświadczają braku zrozumienia oraz psy, niesłusznie cieszące się złą sławą, odrzucane przez dużą część społeczeństwa jako te gorsze i niebezpieczne.  

Ten projekt ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że wszyscy zasługujemy na miłość, wszyscy zasługujemy na pomoc i wszyscy zasługujemy na wsparcie…

Fot. Taida Tarabuła/Tacy Sami – Razem We Wspólnej Sprawie